CNC Punch nedir?

 CNC Punch , kalıp yardımıyla metal işlemesine olanak sağlayan gelişen teknolojiyle büyük kolaylıklar sağlayan makinelere verilen isimdir. Levha malzemeyi (dkp sac,galvanizli sac,paslanmaz sac vs.) kesme ve delme işlemlerini yapan CNC Punch’ı kısaca zımba ile delik delme olarak tanımlayabiliriz.
 

CNC Punch nasıl çalışır?

Bilgisayar ortamında çizilen 2 boyutlu şekiller cad proğramı yardımıyla g kodlarına dönüştürülür daha sonra oluşturulan bu g kodları makineye aktarılır bu işlem tamamlandıktan sonra cad programında belirlenen uygun klemp ölçülerine göre sac levha makineye tutturulur bilgisayar ortamında hangi şekil işlenmesi istenilmişse ona göre sac levhaya delme ve kesme işlemleri yapan CNC Punch’ın çalışma prensibi bu şekildedir.

Fason CNC Punch kesim nedir?

Sac levha işlemesi yaptıracak olan kişilerin (kurumların vs.) belirli bir ücret karşılığı şirketin makine parkurunda bulunan CNC Punch makinesini kullanmasıdır.

Fason CNC Punch kesim süreci nasıl işlemektedir?

Müşterilerimiz bizlere kendi istekleri doğrultusunda teknik resmini , çizimini (autocad,solid vs.) , ölçüsünü vererek ve ya parçayı bizlere getirerek bizim ölçü alıp aynısını yapmamızı ister. Hangi şekilde yapılmasını isterse müşterimiz ona göre bir çalışma yapılır. Bilgisayar ortamında çizimi yapılıp g kodlarına dönüştürülerek istenilen parça kesilip işlenir.

Fason CNC Punch ile hangi şekilde kesimler yapılabilir?

CNC Punch makinemizde sınırlı sayıda delme ve kesme işlemi yapılabilmektedir arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fason CNC Punch’ta fiyatlandırma nasıl yapılmaktadır?

İşlenilecek olan şekil makine formatına çevirilip yüklendikten sonra kesim başlatılır ve saatlik olarak kesim süresi hesaplanıp ücretlendirme yapılır.

Fason CNC Lazer kesim ile Fason CNC Punch kesim arasındaki farklar nelerdir?

İlk olarak kaliteli ve hassas ölçülerde bir kesim yapınılması isteniyorsa CNC Lazer ilk tercihiniz olmalıdır çünkü CNC Punch makinesinin hassasiyeti CNC Lazer makinesine göre daha azdır ama daha ekonomik ve hassasiyeti önemli olmayan bir parça işlenilmesi gerekiyorsa CNC Punch tercih edilmesi gereklidir bunun haricinde CNC Lazer makinesinde istenilen her şekil çıkartılabilirken CNC Punch makinemizde sınırlı sayıda kesme ve delme işlemi yapılabilmektedir.

 

Telefon​

(0352) 294 38 01

Adres

25. Cadde No:24, 38165 Mimarsinan Osb/Melikgazi/Kayseri

Email

info@ugurpano.com